Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Wrocław
Jak typować bez podatku?

     autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn  
Podatek od gier od kilku lat jest zmorą dla polskich graczy. Niejako każdy z nas już na starcie musi oddać 12% od każdego postawionego kuponu, a w przypadku większych kwot są to naprawdę pokaźne sumy. Klienci bukmachera muszą jednak przestrzegać prawa, nawet jeśli uważają to za zbędny zapis. Powodem jest Ustawa Hazardowa z 2017 roku regulująca wiele działalności, w tym także sektor bukmacherski. W ostatnim czasie pojawiło się jednak kilku bukmacherów, którzy udostępniają grę bez podatku. Jak to konkretnie wygląda?

Bukmacherzy bez podatku

W ostatnich latach pojawiło się kilku bukmacherów, którzy oferują typowanie bez podatku. Oczywiście pod kątem prawnym te firmy nie omijają tego przepisu, ale wyłącznie biorą go na siebie. Wszystko jest zatem robione legalnie i zgodnie z prawem. Tak działa między innymi BETFAN, który oferuje graczom typowanie bez podatku. Dzięki temu mogli przyciągnąć graczy, co zawsze jest trudne, ponieważ na rynku są dwie mocne firmy, które dzielą i rządzą.

Mimo to coraz częściej gracze chętniej zaglądają na BETFAN. Powodem jest intersująca oferta na start oraz gra bez podatku. Jak to konkretnie wygląda?

BETFAN bez podatku

Na rynku brakuje bukmacherów, którzy biorą podatek od gier na swoje barki. Dzięki temu gracze otrzymują aż kilkanaście procent więcej ze swojej wygranej. Przy mniejszych stawkach ta różnica nie jest zauważalna, ale przy większych kwotach naprawdę robi już wrażenie. Oczywiście BETFAN w regulaminie oświadcza, że pod pojęciem braku podatku od gier nie rozumie łamania zasad Ministerstwa Finansów.

Zasady gry bez podatku są jasno opisane na BETFAN. Nie są one zbyt trudne do spełnienia. Na pierwszy rzut oka rzuca nam się brak jakiegokolwiek obrotu z wygranej. To co zarobimy na wygranym kuponie jest zatem nasze. Kupon kwalifikujący się do gry bez podatku musi zawierać:

- Przynajmniej trzy zdarzenia,

- Kurs każdego pojedynczego zdarzenia powinien wynosi 1.35 lub być wyższy,

Ponadto należy pamiętać o kilku zasadach:

- Promocją objęte są wyłącznie zakłady proste (nie dotyczy zakładów systemowych).

- Promocja nie obejmuje zakładów zawieranych za środki znajdujące się na saldzie bonusowym określonym warunkami Regulaminu Zakładów.

Jeśli spełniliśmy powyższe warunki, to nasz współczynnik zakładu powinien zmienić się z 0.88 na 1.00.

Ile możemy zarobić na grze bez podatku?

Teoria teorią, ale najlepiej różnice widać w praktyce. Pod uwagę weźmiemy trzy kupony ze stawką 50, 100 oraz 200 zł. Dzięki temu otrzymamy pogląd, jak wiele zyskamy na grze bez podatku.

50 zł, kurs 5.00:

Kupon z promocją bez podatku:

5x50 zł = 250 zł wygranej

Kupon z podatkiem:

5x44 zł (podatek 12%) = 220 zł wygranej

= 30 zł ZYSKU

100 zł, kurs 5.00:

Kupon z promocją bez podatku:

5x100 zł = 500 zł wygranej

Kupon z podatkiem:

5x88 zł (podatek 12%) = 440 zł wygranej

= 60 zł ZYSKU

200 zł, kurs 5.00:

Kupon z promocją bez podatku:

5x200 zł = 1000 zł wygranej

Kupon z podatkiem:

5x176 zł (podatek 12%) = 880 zł wygranej

= 120 zł ZYSKU

Jak widać różnica jest kolosalna. Co ważne – gracz może skorzystać z tej promocji 24 godziny na dobę. Jedynie o czym trzeba pamiętać to liczba zdarzeń na kuponie oraz wymagany kurs, który jest jednak stosunkowo niski.

TOTALbet bez podatku

Podobnie do BETFAN działa TOTALbet. Gracz ma możliwość skorzystania z promocji gry bez podatku, ale pod kilkoma warunkami. Wyglądają one podobnie do konkurencyjnej firmy. Kupon zaliczający się do tej promocji musi posiadać:

- Minimum trzy zdarzenia,

- Kurs każdego pojedynczego zdarzenia musi wynosić 1.20.

- Z promocji wyłączone są zakłady na Sporty Wirtualne oraz zakłady systemowe oraz specjalne np.  TOTAL Boost.


MRo © 2007 - 2021 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl