Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Wrocław
Taksówkarz z narkotykami wpadł podczas kontroli

     autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn  
38-letni kierowca taksówki został zatrzymany przez wrocławskich wywiadowców na terenie Przedmieścia Oławskiego, w związku z posiadaniem przez niego substancji odurzających. Podczas czynności powiedział policjantom, że miał pecha, bo właśnie zaczął pracę i szykował się do zażycia narkotyku, ale nie zdążył.

Różne tłumaczenia zatrzymanych słyszą policjanci podczas swojej codziennej służby. Najczęściej osoby twierdzą, że to, co się wydarzyło nie jest ich winą, choć często jest ona bezsprzeczna. Czasem zrzucają odpowiedzialność na innych, lub jak 38-latek z Wrocławia, tłumaczą wszystko pechem, który ich dopadł. Ten „pech” nie tłumaczy jednak posiadania substancji odurzających, które nie tylko są nielegalne, ale przede wszystkim szkodzą życiu i zdrowiu.

Tym razem „pech” dopadł kierowcę taksówki, który zwrócił uwagę policyjnych wywiadowców prowadzących nocny patrol rejonu Przedmieścia Oławskiego. Choć noc była ciepła i spokojna, nie uśpiło to czujności funkcjonariuszy. Zwłaszcza, kiedy zauważyli nerwowo zachowującego się kierowcę stojącej na parkingu taksówki.

Podczas przeprowadzanych czynności policjanci ujawnili w pojeździe 38-latka zawiniątko z białym proszkiem. Wtedy mężczyzna przyznał się, że jest to amfetamina w ilości kilku porcji handlowych. Twierdził, że ma pecha, bo nie zdążył jej jeszcze zażyć, ponieważ dopiero zaczął swoją pracę. Ze słów mężczyzny wynikało, że planował wozić klientów po zażyciu środków odurzających, co mogło narazić na utratę życia lub zdrowia zarówno ich, jak też samego kierowcę oraz innych użytkowników dróg.

W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa ujętego w Ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii, 38-latek został zatrzymany i przewieziony do komisariatu na Traugutta. Tam też zważono i sprawdzono zabezpieczoną w pojeździe substancję. Tak jak mówił mężczyzna, była to właśnie amfetamina w ilości kilku porcji.

Wrocławianin tej nocy nie spędził na jeździe po ulicach naszego miasta, a w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za tego typu przestępstwo grozić może kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.


polo © 2007 - 2020 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl
Dzisiaj
Czwartek 3 grudnia 2020
Imieniny
Hilarego, Franciszki, Ksawery

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości