Atrakcje w godzinach 10:00-16:00:
- Możliwość poprowadzenia tramwaju pod okiem instruktora;
- Wystawa tramwajów współczesnych i zabytkowych (m.in.: Linke-Hofmann Berolina, Linke-Hofmann Standard #1217, Konstal N #1332, Konstal 102N #2002, Konstal 102Na #2056, Konstal 105Na #2278+2279, Protram 205 WrAs #2705, Škoda 16T);
- Wystawa współczesnych autobusów;
- Pokaz sprzętu ratowniczego Centrali Ruchu (dźwig, radiowóz);
- Ekspozycja części tramwajowych;
- Prezentacja pracy tokarki podtorowej;
- Wystawa zdjęć i biletów komunikacji miejskiej.
Konkurs
Wymyśl nazwę dla tramwaju Linke-Hofmann Standard #1217 w malowaniu kremowym SSB ! Do wygrania album i przejazd tramwajem dla Ciebie i Twoich znajomych! Wypełnij kupon (do pobrania w #1217 podczas imprezy).
Specjalna linia tramwajowa
Podczas trwania imprezy zawiesza się kursowanie Zabytkowej Linii Tramwajowej na trasie Plac Teatralny - Hala Ludowa a w zamian za to uruchamia się specjalną linię tramwajową obsługiwaną przez historyczny tramwaj Baba Jaga w relacji Krzyki (zaj. Borek) - Powstańców Śląskich - Świdnicka - pl.Teatralny - Szewska - Grodzka - Kazimierza Wielkiego - Widok - pl. Teatralny tor muzealny - Świdnicka - Powstańców Śląskich - Krzyki (zaj.Borek). Odjazd z toru muzealnego na placu Teatralnym o godzinie 11:00, 12:00, 13:00 i 14:00.
Parada tramwajów
O godzinie 15:00 tramwaje wyruszą w paradę przez miasto. Przejadą ulicami: ZAJEZDNIA IV BOREK - Powstańców Śląskich - Świdnicka - plac Teatralny - Widok - Szewska - Grodzka - Most Uniwersytecki - Drobnera - plac Bema - Sienkiewicza - Wyszyńskiego - most Pokoju - plac Społeczny - Kujawska - Traugutta - plac Społeczny - most Pokoju - Wyszyńskiego - Sienkiewicza - plac Bema - św. Jadwigi - mosty Młyńskie - most Piaskowy - Grodzka - Nowy Świat - Kazimierza Wielkiego - Krupnicza - Podwale - Świdnicka - plac Teatralny - TEATRALNA
Po zakończeniu parady (powrót wszystkich tramwajów na ulicę Teatralną jest planowany na godzinę 17) tramwaje rozjadą się do swoich zajezdni, objeżdżając różne wrocławskie pętle (kursy z pasażerami).
Jaś i Małgosia 1+2: Park Południowy, następnie do zajezdni I Gaj;
1217: Oporów;
1332: Tarnogaj, następnie do zajezdni I Gaj;
2002: Bałtycka (przez pl.Bema, Dworzec Nadodrze);
2056: Sępolno;
2278+2279: Krzyki (przez Grodzką);
2705: Kwiska (przez Grodzką, Jana Pawła II);
Škoda: Grabiszynek (przez Dworzec PKP, Powstańców Śląskich, al.Hallera).
Tramwaj zjeżdża do zajezdni IV Borek, chyba że wymieniono inaczej.