Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Wrocław
Tuż przed interwencją zjadł biały proszek

     autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn  
5 lat pozbawienia wolności – to kara która grozi 32-letniemu Wrocławianinowi, który nie chciał zatrzymać się do policyjnej kontroli, mimo wyraźnych sygnałów dawanych mu przez policjantów z Psiego Pola. Dodatkowo mężczyzna będzie musiał wytłumaczyć się, dlaczego wsiadł za kierownicę pod wpływem środków psychoaktywnych

Nie zatrzymanie się do policyjnej kontroli to przestępstwo, które w polskim prawie funkcjonuje od niedawna. Ustawodawca wprowadzając artykuł 178b do obowiązującego Kodeksu Karnego postanowił spenalizować zachowanie, które może stwarzać bardzo duże zagrożenie w ruchu drogowym. Nie tylko w amerykańskich filmach, ale nawet w polskich programach telewizyjnych każdy z nas widział osoby, które mimo dawanych przez policjantów sygnałów, nie zatrzymywali się do kontroli. Chcąc uciec przed funkcjonariuszami narażali swoje życie, a także życie policjantów oraz innych uczestników ruchu. Dlatego też podjęto decyzję o prawnym napiętnowaniu takich zachowań, właśnie poprzez wspomniany art. 178b Kodeksu Karnego.

Niestety, ale jak widać nie każdy zapoznał się z obowiązującymi wszystkich przepisami. Na pewno nie zrobił tego 32-letni Wrocławianin, który został zatrzymany w niedzielę przez mundurowych z komisariatu przy Piłsudskiego. Możliwe, że gdyby wiedział, iż kara pozbawienia wolności za tego typu czyn sięga nawet 5 lat pozbawienia wolności, wtedy nie podejmowałby tak lekkomyślnej decyzji o próbie uniknięcia policyjnej kontroli.

Sytuacja, która wydarzyła się na ulicy Kamieńskiego we Wrocławiu rozpoczęła się od całkowicie prozaicznej rzeczy. Funkcjonariusze patrolujący Poświętne zauważyli osobowego Volkswagena, który posiadał niesprawne oświetlenie. Policjanci postanowili zwrócić uwagę kierującemu pojazdem i ruszyli za nim, nakazując zatrzymanie się. Pomimo dawanych kierującemu sygnałów świetlnych i dźwiękowych, siedzący za kierownicą mężczyzna nie zatrzymywał się. Zrobił to dopiero po przejechaniu kilkuset metrów. A wtedy na jaw wyszedł powód jego próby ucieczki.

Mundurowi zwrócili uwagę na nienaturalne zachowanie 32-letniego Wrocławianina, który kierował autem. Mężczyzna sprawiał wrażenie, że coś je. Po chwili przyznał, że nie ma prawa jazdy, a tuż przed zatrzymaniem skonsumował biały proszek. Policjanci mając podejrzenie, że spożyta przed chwilą substancja może mieć działanie psychoaktywne zatrzymali mężczyznę i przewieźli go do komisariatu, gdzie sprawdzono, czy nie kierował Volkswagenem pod wpływem narkotyków.

Ich przypuszczenia potwierdziły się. Test dał wynik pozytywny, co oznacza, że Wrocławianin nie dość, że chciał uciec przed policjantami, to dodatkowo kierował pod wpływem substancji odurzających.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a jego zachowaniem zajmie się teraz sąd. Maksymalna grożąca mu kara, to 5 lat pozbawienia wolności.


polo © 2007 - 2020 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
 
Dzisiaj
Sobota 4 lipca 2020
Imieniny
Aureli, Malwiny, Zygfryda

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości