Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Amerykanistyka czy anglistyka? Różnice w ofercie WSF we Wrocławiu

     autor:
artykuł sponsorowany
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn  
Wiele osób zastanawia się, czy lepszym wyborem będzie anglistyka, czy może amerykanistyka. Na wielu uczelniach prowadzony jest tylko jeden z tych kierunków. Bardzo często uczelnie umożliwiają studiowanie jedynie anglistyki, całkowicie pomijając amerykanistykę. W Wyższej Szkole Filologicznej we Wrocławiu są to dwie odrębne specjalności z zupełnie innym programem. Różnice wynikają nie tylko z odmiany języka, jaką jest właśnie ta amerykańska, ale także z literatury, kultury i historii Stanów Zjednoczonych. Kiedy warto postawić na anglistykę, a kiedy na amerykanistykę?
Amerykanistyka czy anglistyka? Różnice w ofercie WSF we Wrocławiu

Filologia angielska: dla osób, które marzą o brytyjskim akcencie

Filologia angielska, nazywana potocznie anglistyką, to studia językowe, na których studenci uczą się nie tylko języka angielskiego na zaawansowanym poziomie, ale także poznają kulturę, literaturę i historię Wielkiej Brytanii. To właśnie na anglistyce mogą wyćwiczyć brytyjski akcent, który jest tak charakterystyczny dla osób mieszkających na Wyspach. Brytyjskim angielskim posługują się ludzie w całej Europie, także w Polsce – to tej odmiany angielskiego uczymy się w szkołach. Z tego względu anglistykę powinny wybrać osoby, które myślą np. o zawodzie nauczyciela – niezależnie od etapu edukacji.

Amerykanistyka: skąd te różnice?

Mimo że Amerykanie również posługują się językiem angielskim, i tak jak dla obywateli Wielkiej Brytanii jest on ich językiem ojczystym, to jednak należy pamiętać, że jest to specyficzna odmiana angielszczyzny. To oznacza, że niektóre słowa, a nawet całe wyrażenia, mają zupełnie inne znaczenie niż w odmianie brytyjskiej, nierzadko formy różnią się między sobą także pisownią. Odrębną kwestią jest slang, który w dużej mierze składa się z zupełnie innych wyrażeń niż w Wielkiej Brytanii. Ponadto osoby studiujące amerykanistykę skupią się raczej na poznawaniu kultury, historii czy literatury Stanów Zjednoczonych. Amerykanistyka to odpowiednie studia dla osób, które nie tylko wolą amerykańską odmianę angielszczyzny, ale także wiążą swoją przyszłość z wyjazdem do USA lub chcą pracować w międzynarodowych firmach, które należą do Amerykanów.

Oczywiście baza obu specjalności jest dość podobna, jednak warto pamiętać o wymienionych różnicach i mieć ich świadomość w momencie aplikowania na studia. Więcej na temat programów obu kierunków można przeczytać na stronie WSF - https://www.wsf.edu.pl/.


MRo © 2007 - 2019 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
 
Dzisiaj
Sobota 14 grudnia 2019
Imieniny
Alfreda, Izydora, Zoriny

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl