Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Wrocław
Po policzeniu do 10-ciu nie mogła znaleźć nigdzie swojego syna

     autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn  
Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, patrolujący miasto na motocyklach, zauważyli w okolicy ul. Żmigrodzkiej małe dziecko. Chłopczyk był rozebrany i bez opieki osoby dorosłej. Ponieważ jest to bardzo ruchliwa ulica, policjanci natychmiast postanowili zapewnić mu bezpieczeństwo i poszukać opiekunów.
Po policzeniu do 10-ciu  nie mogła znaleźć nigdzie swojego syna

Około 2,5-letni chłopczyk biegał po chodniku i nie wiedział co się dzieje. Był bardzo roztrzęsiony i cały czas płakał. Policjanci, którzy patrolowali ten rejon, natychmiast podjechali do malca i zaopiekowali się nim.

Funkcjonariusze pytali przechodniów czy nie wiedzą czyje to dziecko, jednak napotkane osoby nie mogły im pomóc.

Aby uspokoić chłopczyka, jeden z policjantów wziął malucha na ręce i pokazywał mu służbowy motocykl. Dwulatek po chwili uspokoił się i przestał płakać.

Mundurowi powiadomili o zaistniałej sytuacji dyżurnego KMP Wrocław.

Po około 30 minutach do funkcjonariuszy podeszła kobieta podająca się za matkę chłopczyka.

34-latka wyjaśniła, że razem z dzieckiem przebywała na znajdujących się w pobliżu ogródkach działkowych. Bawiła się z nim w chowanego. Po policzeniu do 10-ciu nie mogła znaleźć nigdzie swojego syna. Maluch oddalił się z ogródka myśląc, że jest to zabawa i pobiegł w kierunku ulicy. Kobieta była przerażona zaistniałym faktem.

Na szczęście szybka reakcja policjantów pozwoliła zapobiec możliwej tragedii. Chłopiec cały i zdrowy wrócił z matką do domu.

Policjanci przypominają, że urlop to odpoczynek od pracy, ale nie odpoczynek od opieki nad dzieckiem. To zwłaszcza podczas letniego relaksu musisz być czujny. Postaraj się towarzyszyć dziecku na każdym kroku – na placu zabaw, na działce - nawet w drodze do toalety. Naucz swoją pociechę, co powinna zrobić w sytuacji, kiedy się zgubi. Zadbaj by znała swoje nazwisko i adres domu, w którym mieszka.


polFacebook Comments
KOMENTARZE


dżordż pisze
Nie zazdroszczę matce stresu... dobrze że maluchowi nic się nie stało. Teraz na pewno będzie baczniej obserwowany.
Dodano dżordż | Zgloś naruszenie regulaminu »
Dzisiaj
Sobota 23 lutego 2019
Imieniny
Damiana, Romana, Romany
Redakcja

tel. 512 745 851
redakcja@otomedia.pl
Partnerzy serwisu
Gmina Udanin
Starostwo Średzkie
BOK MCC
Śniadanie Mistrzów
Kino
FORUM
o © 2007 - 2019 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl