RT08 nie zwalnia tempa. Bolid PWR znów na podium

W zakończonej w weekend rywalizacji w Formule Student w Czechach ekipa PWR Racing Team znów stanęła na podium. Nasi studenci na Autodromie Most uplasowali się na trzecim miejscu, a ich pojazd tradycyjnie okazał się bezkonkurencyjny w teście przyspieszenia.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć. RT08 nie zwalnia tempa. Bolid PWR znów na podium

Do trwających od środy zawodów przystąpiło 47 ekip w dwóch klasach: bolidów spalinowych oraz elektrycznych. PWR Racing Team rywalizację rozpoczął od drugiego miejsca w Design Event oraz trzeciego w prezentacji biznesowej. Równie dobre wyniki nasz zespół osiągnął podczas rozgrywek dynamicznych. Z czasem 3,89 s. bolid RT08 zwyciężył w teście przyspieszenia (Acceleration), a w najwyżej punktowej konkurencji Endurance (wyścig główny) zajął drugą lokatę. Te wyniki łącznie dały reprezentantom Politechniki Wrocławskiej trzecie miejsce, za zawodnikami Politechniki z czeskiego Brna i brytyjskiego Uniwersytetu w Hertfordshire.

To drugi świetny wynik PWR Racing Team w ostatnim czasie. Pod koniec lipca, jako pierwszy polski zespół, wygrali całą klasyfikację zawodów Formuły Student podczas rywalizacji we Włoszech.

Prosto z Czech ekipa PWR Racing Team wyruszyła do Niemiec, gdzie od jutra rozpocznie walkę na słynnym torze Formuły 1 Hockenheim. To właśnie tam rozegrane zostaną kolejne zawody Formuły Student, przez wielu uważane za najbardziej prestiżowe w całym cyklu.

- Cieszymy się, że udało się nam spełnić przedsezonowe założenia o zdobyciu miejscu na podium w klasyfikacji generalnej – opowiada Magdalena Klimek z PWR Racing Team. – Atmosfera w zespole jest bardzo dobra, ale przede wszystkim skupiamy się na swojej pracy i nie zwalniamy tempa.

Sukces w Chinach

Od piątku do niedzieli osiemnaście robotów Koła Naukowego Robotyków KoNaR prezentowało się w Pekinie podczas Robot Challenge 2017. Maszyny dziesięciu studentów PWr rywalizowały w sześciu konkurencjach, m.in. walkach sumo, sprincie i freestyle’u.

Ostatecznie udało się wywalczyć dwa krążki: złoty w konkurencji freestyle oraz srebrny w line follower (robot musi jak najszybciej przejechać trasę wyznaczoną przez czarną linię na białym podłożu).

W zawodach wystartowało 1316 robotów z 26 krajów świata.