Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 99 informacji. Wszystkie poniżej.

Zdrożeją głównie bilety jednorazowe »
Tekst opublikowany 2011-12-30, opracowanie AS
O 60 groszy na linie normalne, o 40 groszy na pospieszne – o tyle wzrosną w przyszłym roku bilety MPK. Czekają nas też spore podwyżki biletów czasowych, natomiast ceny większości biletów okresowych oraz semestralnych pozostaną bez zmian.

''Bajkowy'' budżet uchwalony »
Tekst opublikowany 2011-12-30, opracowanie AS
3 miliardy 814 milionów złotych dochodów i o 10 milionów mniejsze wydatki - to najważniejsze zapisy budżetu Wrocławia na 2012 rok. Miasto ma spłacić również 156 mln zł ze swojego zadłużenia. Według PiS, ten budżet to „Kingsajz po wrocławsku” czyli wyciąganie pieniędzy przez krasnala-szefa i jego ferajnę od zwykłych krasnali, czyli wrocławian.

Trwa modernizacja torów na Poznań »
Tekst opublikowany 2011-12-30, opracowanie opr. as
Od połowy 2014 roku pociągi na trasie z Wrocławia do granicy województwa dolnośląskiego w kierunku Poznania pojadą szybciej średnio o ok. 40 km/h. Pociągi pasażerskie będą jeździć z prędkością do 160 km/h, a towarowe do 120 km/h. Podróż skróci się o ok. 20 minut.

Pat na budowie »
Tekst opublikowany 2011-12-29, opracowanie AS
Nie przyniosło rezultatu spotkanie podwykonawców, głównego wykonawcy Stadionu Miejskiego oraz władz miasta. CES nie wróci na plac budowy, dlatego zawiadomił prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Każda formacja potrzebuje wzmocnienia »
Tekst opublikowany 2011-12-29, opracowanie AS
Nikt w Śląsku Wrocław oficjalnie o Lidze Mistrzów nie mówi. Droga do niej jest jeszcze bardzo daleka. Najpierw trzeba zdobyć mistrzostwo Polski, a później przebrnąć eliminacje. O wzmocnieniach trzeba jednak myśleć już teraz, bowiem - gdyby udało się wygrać ligę - na poszukiwania po sezonie może być za późno. A jest o co się bić - 35 mln złotych to kwota, którą Śląsk może zarobić bez większych problemów w fazie grupowej.

Ważne dla przedsiębiorców  »
Tekst opublikowany 2011-12-29, opracowanie Aleksandra Zając
Polska Agencja Przedsiębiorczości opublikowała harmonogram naboru wniosków o dofinansowanie projektów w 2012 roku.

Abolicja dla cudzoziemców »
Tekst opublikowany 2011-12-28, opracowanie opr. bom
Od 1 stycznia 2012 roku rusza abolicja dla cudzoziemców, którzy nielegalnie przebywają w Polsce. Obcokrajowcy, którzy chcą zalegalizować swój pobyt będą musieli złożyć wnioski do wojewody.

Najcieplejsza zima od 30 lat »
Tekst opublikowany 2011-12-28, opracowanie Jacek Bomersbach
Rok temu w okresie świąt temperatura spadała do minus 7-10 stopni. W tym roku mamy jedną z najcieplejszych zim od 30 lat. W Sylwestra może być nawet 10 stopni ciepła.

Komunikacja w Sylwestra »
Tekst opublikowany 2011-12-28, opracowanie opr. bom
W okresie świąteczno-noworocznym planowane są następujące zmiany w organizacji komunikacji zbiorowej:

Nie odpalaj po alkoholu »
Tekst opublikowany 2011-12-27, opracowanie Jacek Bomersbach
Policja i lekarze ostrzegają, że niewłaściwie posługiwanie się fajerwerkami może powodować poparzenia twarzy, urwanie dłoni i palców. Osoby nietrzeźwe mają opóźnioną reakcję psychomotoryczną i nie powinny odpalać petard.
Zdjęć: 3  

Wigilia dla potrzebujących w Setce »
Tekst opublikowany 2011-12-27, opracowanie Wojciech Kusaj
Setka - Bar Polski Ludowej, mając na uwadze solidarność z narodem oraz konsekwentnie krocząc ścieżką sprawiedliwości społecznej zaprosiła za pośrednictwem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej jego podopiecznych na wieczerzę wigilijną

Opublikowano listę leków »
Tekst opublikowany 2011-12-27, opracowanie bom
Ministerstwo zdrowia opublikowało listę leków refundowanych, które mają obowiązywać od 1 stycznia. Medykamenty stosowane np. w terapiach nowotworowych nadal mają być bezpłatne.

O ile podrożeją bilety MPK? »
Tekst opublikowany 2011-12-23, opracowanie bom
W Krakowie radni nie zgodzili się na podwyżkę cen biletów komunikacji miejskiej z 2,80 zł do 3,20 zł. Po świętach wrocławscy radni zdecydują, czy bilet normalny MPK będzie kosztował 3 zł.

Komunikacja na święta »
Tekst opublikowany 2011-12-22, opracowanie opr. bom
W okresie świąteczno-noworocznym planowane są zmiany w organizacji komunikacji zbiorowej:

Szkieletor się nie zmieni »
Tekst opublikowany 2011-12-22, opracowanie Jacek Bomersbach
Bezdomni rozpalają ogniska, a młodzież tłucze butelki po alkoholu. Niedokończony parking przy pl. Rozjezdnym zarasta trawą i staje się dzikim wysypiskiem śmieci. I wygląda na to, że sytuacja w najbliższym czasie się nie zmieni.

Incydent jak z horroru »
Tekst opublikowany 2011-12-22, opracowanie Jacek Bomersbach
Operator wrocławskiej telewizji przypadkowo zarejestrował, jak na skrzyżowaniu ulic Ślężnej i Armii Krajowej ciało wypadło z ruszającego na światłach karawanu. Wrocławska prokuratura ma zbadać, czy nie doszło do zbezczeszczenia zwłok.

Na wiosnę zakupy w hali kupieckiej »
Tekst opublikowany 2011-12-22, opracowanie opr. as
Psie Pole zyskało nową halę kupiecką wraz z atrakcyjnie zagospodarowanym otoczeniem, zielenią i małą architekturą. Przy ulicy Sycowskiej już od wiosny 2012 r. mieszkańcy komfortowo zrobią zakupy i skorzystają z usług przedsiębiorców od wielu lat związanych z Psim Polem.

Kościół Pokoju już 10 lat na liście UNESCO  »
Tekst opublikowany 2011-12-22, opracowanie umwd.dolnyslask.pl/
Minęło 10 lat od chwili kiedy Kościoły Pokoju w Świdnicy i Jaworze zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W związku z jubileuszem do Świdnicy przyjechały osoby odpowiedzialne za opiekę nad zabytkami UNESCO, by wziąć udział w cyklu wykładów podsumowujących minioną dekadę. Uczestniczył w nich również marszałek województwa Rafał Jurkowlaniec.

Miliony euro na nowy rok  »
Tekst opublikowany 2011-12-22, opracowanie umwd.dolnyslask.pl
Zmienia się harmonogram naborów wniosków o dofinansowanie z programu regionalnego. Zarząd województwa dolnośląskiego zdecydował m.in. o dodatkowym konkursie dotyczącym turystyki. W sumie w przyszłym roku o dotacje będzie można starać się aż w czternastu konkursach. Do podziału jest ponad 115 mln euro.

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2011-12-22, opracowanie red
Bilety do kina i na koncerty, książki, programy komputerowe i gry oraz dvd z ćwiczeniami - to wysztsko może być Twoje, wystarczy, że wyślesz sms.

Lotnisko przygotowane do zimy »
Tekst opublikowany 2011-12-21, opracowanie opr. bom
Dwie skandynawskie oczyszczarki Friction Tester oraz Ice Alert - to najnowsze narzędzia do odśnieżania wrocławskiego lotniska. Podobnym sprzętem dysponuje jedynie warszawskie Okęcie.

Poślij Umysł na Akademię »
Tekst opublikowany 2011-12-21, opracowanie red
W dzisiejszym świecie, gdzie informacja jest na wagę złota, szczególne zastosowanie znajduje prawda, że nie wystarczy mieć umysł, trzeba jeszcze wiedzieć, jak sprawnie go używać. Liczy się zdolność szybkiego przyswajania nowych informacji, umiejętność szybkiego postrzegania i odnajdywania się w nowych warunkach.

Deska z podpisami robotników »
Tekst opublikowany 2011-12-20, opracowanie bom
Pracujący na Dworcu Głównym konserwatorzy zabytków znaleźli deskę z 1946 roku. Są na niej wpisy robotników z Krakowa, którzy odbudowywali dworzec.

Fantastyczny konkurs »
Tekst opublikowany 2011-12-20, opracowanie RW
Piszesz fantastyczne opowiadania? Przyślij je do Tygodnika Wrocławskiego. Lubisz czytać? Weź udział w głosowaniu na najlepszą historię.

Auchan kupił działkę od AMW »
Tekst opublikowany 2011-12-19, opracowanie opr. bom
Dziś uprawomocnił się przetarg z 9 grudnia na sprzedaż nieruchomości położonej we Wrocławiu przy ul. Zwycięskiej. Jako nabywcę wyłoniono spółkę wchodząca w skład grupy Auchan.

Czekanie na cudowny opatrunek »
Tekst opublikowany 2011-12-19, opracowanie Jacek Bomersbach
Przy odrobinie szczęścia opatrunki z lnu, które szybko leczą rany będą w aptekach za 2-3 miesiące. Obecnie trwa proces rejestracji. - Złożyliśmy już wszystkie niezbędne dokumenty. Mamy nadzieję, że urzędnicy się pośpieszą - mówi ich twórca prof. Jan Szopa - Skórkowski.

Odszedł przyjaciel Polski i Wrocławia »
Tekst opublikowany 2011-12-18, opracowanie as
W wieku 75 lat zmarł były prezydent Czech Vaclav Havel. Był wielkim przyjacielem Polaków i Wrocławia. Został honorowym obywatelem naszego miasta, tutaj także został laureatem nagrody im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego.

Centrum europejskiej wiedzy »
Tekst opublikowany 2011-12-18, opracowanie opr. AS
We Wrocławiu powstało biuro Akademii Europejskiej, organizacji zrzeszającej 2,5 tys. naukowców, w tym 50 laureatów Nagrody Nobla. 16 grudnia, w uroczystym otwarciu Centrum Wiedzy Academia Europaea, wzięli udział m.in. prezes Akademii Larsem Walloe i prezydent Rafał Dutkiewicz.

Luksusowe auta w dziuplach »
Tekst opublikowany 2011-12-16, opracowanie AS
Cztery samochody o wartości 1,2 mln zł znaleźli policjanci w „dziuplach” na terenie Wrocławia. Trzy z nich został w tym roku ukradzione w tym roku na terenie Niemiec. W sprawie zatrzymany został 45-letni mężczyzna.

Minuta może mieć znaczenie »
Tekst opublikowany 2011-12-16, opracowanie AS
Od 17 grudnia tramwaje linii 3, 5, 10, 20 będą miały zmienione rozkłady jazdy... o jedną minutę. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne wprowadziło korektę w związku ze zwiększeniem czasu przejazdu na ciągu ul. Krakowska - Traugutta i Lotnicza – Kosmonautów.

Zimowy ''sen'' miejskich rowerów »
Tekst opublikowany 2011-12-16, opracowanie opr. as
5 grudnia zakończył się pierwszy sezon funkcjonowania Wrocławskiego Roweru Miejskiego. W ciągu 6 miesięcy w systemie zarejestrowało się 21 894 użytkowników, którzy 116 479 razy wypożyczyli rowery.

Nowe projekty Fabryki Prasowej »
Tekst opublikowany 2011-12-15, opracowanie red.
Wrocławska Fabryka Prasowa, wydawca największej sieci gazet bezpłatnych na Dolnym Śląsku (12 tytułów prasowych i 22 serwisy internetowe) wprowadza na rynek nowe projekty medialne.

Pocisk na Inowrocławskiej »
Tekst opublikowany 2011-12-15, opracowanie bom
Na brak pracy nie mogą narzekać saperzy. W tym roku mieli już 429 interwencji. W czwartek z placu budowy przy ulicy Inowrocławskiej wywozili radziecki pocisk artyleryjski cal. 105 milimetrów.

Dworzec na Brochowie do remontu »
Tekst opublikowany 2011-12-15, opracowanie opr. AS
Lada dzień ruszą prace remontowe na dworcu Wrocław Brochów. PKP podpisały umowę z wykonawcą, który w ramach inwestycji m.in. odtworzy historyczny zegar, podda renowacji elewację oraz pomieszczenia wewnętrzne. Remont ma trwać niecały rok.

Tablice SIM wkrótce zaczną działać »
Tekst opublikowany 2011-12-15, opracowanie opr. as
120 tablic Systemu Informacji Miejskiej jest już gotowych. Zaczną jednak działać dopiero pod koniec roku, kiedy zakończą się odbiory techniczne.

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2011-12-15, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, na koncerty, dvd z ćwiczeniami i kupony do restauracji - to wszystko może być Twoje, wystarczy, że wyślesz sms.

Psy, śnieg i maszerzy »
Tekst opublikowany 2011-12-14, opracowanie Opr. aw
To już tradycja - co roku jedne z najtrudniejszych, międzynarodowych wyścigów psich zaprzęgów biją rekordy!

Bezogonka do adopcji »
Tekst opublikowany 2011-12-14, opracowanie in
Śliczna szylkretowa młoda (2 - letnia) bezdomna kotka, którą życie potraktowało okrutnie.

W ''Tunelu'' czai się odpowiedź »
Tekst opublikowany 2011-12-14, opracowanie opr. aw
Co, jeśli nie musiałbyś umrzeć, aby dowiedzieć się, czy istnieje niebo? Co, jeśli dowód na to mógłby cię zabić? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w książce Gary'ego Bravera „Tunel” z Wydawnictwa Replika.

Sara Tavares z Wysp Zielonego Przylądka »
Tekst opublikowany 2011-12-14, opracowanie opr. aw
Czołowa reprezentantka nowej generacji wokalistów Zielonego Przylądka, którzy wypłynęli na fali globalnego sukcesu Césarii Évory, zaśpiewa w Synagodze pod Białym Bocianem.

Lenny Valentino w Imparcie »
Tekst opublikowany 2011-12-14, opracowanie red
Na 17 grudnia 2011 r., w 10. rocznicę wydania tej kultowej już płyty, zaplanowana jest premiera ekskluzywnej reedycji albumu Lenny Valentino pt. „Uwaga! jedzie tramwaj”.

Filharmonia Wrocławska zaprasza »
Tekst opublikowany 2011-12-14, opracowanie red
17 grudnia odbędzie się koncert „Polska – Dania – powitanie nowej prezydencji w UE” w wykonaniu Wrocławskiej Orkiestry Kameralna Leopoldinum. 18 grudnia z kolei zagra Wrocławskiej Orkiestry Barokowej specjalizującej się w wykonywaniu muzyki dawnej.

Spłacamy, a dług rośnie »
Tekst opublikowany 2011-12-14, opracowanie Łukasz Pałka, money.pl
Raty kredytów we frankach są już wyższe od kredytów w złotych. Ich posiadacze mogą spodziewać się, że będą również musieli zapłacić wyższe ubezpieczenia.

Historyczne znaleziska na dworcu »
Tekst opublikowany 2011-12-13, opracowanie Jacek Bomersbach
Podczas prac na Dworcu Głównym pod warstwami farby odkryto polichromie z 1906 roku. Przedstawiają one herby ziemskie rodu Hohenzollernów. Z tego powodu dwie sale, w których odkryto znaleziska będą nieczynne na Euro.

Krwiodawcy z MPK ratują życie »
Tekst opublikowany 2011-12-13, opracowanie AS
Aż 250 litrów krwi oddali w tym roku pracownicy MPK z Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK. To rekord wśród wszystkich zakładów pracy na Dolnym Śląsku. Docenił to prezydent RP Bronisław Komorowski.

Promował książkę i strzelał karne »
Tekst opublikowany 2011-12-13, opracowanie AS
Przez dwa dni gościł we Wrocławiu prezydent Czech Vaclav Klaus.

Pierwsza stacja do ładowania aut »
Tekst opublikowany 2011-12-12, opracowanie Jacek Bomersbach
Na parkingu pod Carrefourem można podładować samochód elektryczny. To na razie jedyny punkt w mieście. Docelowo stacji ładowania pojazdów ma powstać w mieście dwanaście.

Villas zmarła na zator płucny »
Tekst opublikowany 2011-12-10, opracowanie bom
Ze wstępnych ustaleń prokuratury wynika, że przyczyną śmierci Violetty Villas mógł być zator tłuszczowy płuc, który powstał w wyniku złamania kości szyjki udowej.
Zdjęć: 2  

Młodzi sportowcy ze stypendiami  »
Tekst opublikowany 2011-12-09, opracowanie opr. as
Ponad 250 uczniów i studentów otrzymało stypendia za wybitne osiągnięcia sportowe. Uroczystość odbyła się w piątek 9 grudnia we wrocławskim Ratuszu.

Będą nowe parkomaty »
Tekst opublikowany 2011-12-09, opracowanie AS
Do końca kwietnia na wrocławskich ulicach stanie 215 nowych parkomatów. Przetarg na obsługę strefy płatnego parkowania we Wrocławiu wygrała firma City Parking Group z Grudziądza.

Przełomowe odkrycie i patent z poroża jelenia  »
Tekst opublikowany 2011-12-09, opracowanie opr. as
Najpierw dokonali unikatowego na światową skalę odkrycia – dziś są już o krok od opracowania surowców, które zostaną wykorzystane w medycynie regeneracyjnej, weterynarii i kosmetologii. Wrocławscy naukowcy, którzy jako pierwsi na świecie odkryli obecność komórek macierzystych w porożu jeleni, stworzyli na ich bazie preparat, z którego już wkrótce będzie mógł skorzystać każdy.

Tragiczny poranek »
Tekst opublikowany 2011-12-09, opracowanie opr. as
Dwoje pieszych zginęło w wypadkach, do których doszło dziś rano na ulicach Wrocławia.

Handlował kradzionymi rowerami? »
Tekst opublikowany 2011-12-08, opracowanie AS
Wrocławscy policjanci zatrzymali w Radwanicach 21-latka, u którego znaleźli cztery rowery zgłoszone wcześniej jako kradzione. Mężczyzna nie potrafił wyjaśnić skąd się wziął u niego trefny towar.

Ludzie masowo wykupują leki »
Tekst opublikowany 2011-12-08, opracowanie Jacek Bomersbach
Obawiając się podwyżek ludzie masowo wykupują leki na astmę, paski cukrzycowe, leki na demencję i wiele innych medykamentów refundowanych.

Pobił kobietę »
Tekst opublikowany 2011-12-08, opracowanie aw
7 grudnia strażnicy miejscy interweniowali w sprawie pobicia kobiety na ul. Kurkowej. Była ona pracownikiem pobliskiego baru.

Kary za nielegalne plakaty »
Tekst opublikowany 2011-12-08, opracowanie opr. as
Niemal 50 tysięcy złotych zapłacą komitety wyborcze za bezprawne umieszczenie plakatów w pasie drogowym oraz ich sprzątanie.

Śmierć w tramwaju  »
Tekst opublikowany 2011-12-08, opracowanie bom
W tramwaju linii 4 nagle zasłabł starszy mężczyzna. I choć karetka przyjechała na miejsce po kilku minutach, pasażera nie udało się uratować.

Osiedle WUWA 2 za dwa lata »
Tekst opublikowany 2011-12-08, opracowanie Jacek Bomersbach
W 2013 roku w pobliżu glinianek, ulicy Kosmonautów i stadionu ma powstać osiedle mieszkaniowe najbardziej dostosowane do potrzeb mieszkańców. Centrum zachodnie WUWA 2 ma mieć wiele innowacji i rewolucyjnych rozwiązań.

Listy w obronie praw człowieka »
Tekst opublikowany 2011-12-08, opracowanie AS
Już w najbliższy weekend wrocławianie będą mogli pomóc więźniom sumienia i innym osobom narażonym na łamanie praw człowieka na całym świecie. Wystarczy przyjść na Maraton Pisania Listów organizowany przez Amnesty International.

Najweselsze mikołajki od lat »
Tekst opublikowany 2011-12-08, opracowanie AS
Do dzieci z Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej AM we Wrocławiu święty Mikołaj przyszedł już 5 grudnia. W bibliotece szpitalnej na tłumnie zebranych podopiecznych fundacji ,,Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” czekała świta św. Mikołaja, czyli śnieżynki, niedźwiadki, elfy oraz inni pomocnicy, którzy nie pozwolili maluchom nudzić się ani przez chwilę.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-12-08, opracowanie red
Bilety do kina, teatru i na koncerty, książki czy dvd z ćwiczeniami - to wszystko może być Twoje, wystarczy, że wyślesz smsa.

Mikromusic akustycznie »
Tekst opublikowany 2011-12-07, opracowanie red
Mikromusic to jedna z ciekawszych formacji młodego pokolenia na polskiej scenie muzycznej. Łączą wiele stylów, ale bazują na jazzie i trip hopie. Ponownie okazuje się, że takie pozornie różne gatunki muzyki tutaj współbrzmią nadspodziewanie spójnie. Enigmatyczny głos wokalistki –Natalii Grosiak jest prawdziwa wizytówka zespołu, który z roku na rok zyskuje coraz większe uznanie.

O Hitlerjugend na Śląsku »
Tekst opublikowany 2011-12-07, opracowanie opr. aw
Nowa książka Szymona Wrzesińskiego to pierwsze tak solidne opracowanie działalności Hitlerjugend na Śląsku. Przez wiele lat na ten temat wypowiadano się niechętnie, a i dziś tematyka budzi kontrowersje. Cały rozdział został poświęcony Festung Breslau.

Ciało Villas zbadają toksykolodzy »
Tekst opublikowany 2011-12-07, opracowanie Jacek Bomersbach
Prokuratura Okręgowa w Świdnicy chce przesłuchać świadków, opiekunów i syna Violetty Villas. W czwartek we wrocławskim Zakładzie Medycyny Sądowej zostanie przeprowadzona sekcja artystki.

Zagra legenda gitary basowej »
Tekst opublikowany 2011-12-07, opracowanie red
Krzysztof Ścierański to znany polski gitarzysta basowy i muzyk sesyjny. Jego koncert odbędzie się we Wrocławiu w klubie Łykend w sobotę, 10 grudnia, o godz. 20.00.

Ocean Music Festival w Alibi »
Tekst opublikowany 2011-12-07, opracowanie opr. aw
13 grudnia na scenie klubu Alibi wystąpią dobrze znane fanom ciężkich brzmień zespoły – FlapJack i Lipali oraz wrocławski Clon. W specjalnym urodzinowym secie koncertowym jubilatów wspomogą Olaf Deriglasoff, Tomek Lipiński oraz Grizzli z EastWest Rockers i Miodu z Jamala.

AMW sprzedaje kioski i strzelnice »
Tekst opublikowany 2011-12-07, opracowanie Jacek Bomersbach
Co Agencja Mienia Wojskowego chce sprzedać w 2012 roku?Drugiego lutego odbędzie się kolejna próba sprzedaży Kępy Mieszczańskiej. AMW szykuje się również do sprzedaży działki przy ulicy Granicznej i teren przy Agrestowej.

Zabiorą Cię w muzyczną podróż »
Tekst opublikowany 2011-12-07, opracowanie red
Vladimirska to pięcioosobowy zespół z Krakowa. Gra on swoją własną odmianę muzyki retro – cyrkowo – folkowej”.

Lotnisko na plusie »
Tekst opublikowany 2011-12-06, opracowanie AS
W listopadzie wrocławskie lotnisko obsłużyło prawie 111 tysięcy pasażerów, czyli o 5,6% więcej niż w ubiegłym roku i o 18,1% więcej niż w 2009 roku. Lotnisko zanotowało wzrosty w ruchu krajowym, tradycyjnym międzynarodowym i czarterowym. Z lotów niskokosztowych skorzystało niemal tyle samo pasażerów, co w roku ubiegłym.

Wrocław nie dla tirów »
Tekst opublikowany 2011-12-06, opracowanie AS
Sześć godzin na dobę. Przez tyle czasu ciężarówki powyżej 18 ton będą mogły wjeżdżać do Wrocławia od 1 stycznia. To odpowiedź magistratu na zwiększający się ruch ciężkich pojazdów na wlotowych ulicach do miasta.

Szkielet do badań DNA »
Tekst opublikowany 2011-12-06, opracowanie bom
Szczątki ludzkie znalezione w lasku między Pasikurowicami, a Siedlcami zostaną poddane badaniom DNA. Po nich okaże się, zbadają, czy są to zwłoki zaginionej 20-letniej mieszkanki Sieradza.

Wzmożone kontrole fajerwerków  »
Tekst opublikowany 2011-12-06, opracowanie Jacek Bomersbach
Importerzy fajerwerków skarżą się na wzmożone kontrole Państwowej Inspekcji Handlowej. PIH sprawdza pozwolenia i certyfikaty produktów.

Violetta Villas nie żyje »
Tekst opublikowany 2011-12-05, opracowanie bom
Słynna śpiewaczka zmarła w poniedziałek wieczorem w swoim domu w Lewinie Kłodzkim. Miała 73 lata. Sprawę bada świdnicka prokuratura.

Unia bije po jajach »
Tekst opublikowany 2011-12-05, opracowanie Jacek Bomersbach
Hodowcy drobiu nie zdążyli jeszcze spłacać kredytów za zakup klatek do kurników, a już muszą kupować nowe. W myśl unijnych przepisów, które zaczną obowiązywać od stycznia, klatki mają być większe i posiadać grzędę w środku.

Potrącił pieszego i uderzył w tramwaj »
Tekst opublikowany 2011-12-04, opracowanie AS
Trzy osoby zostały ranne w wypadku, do którego doszło 4 grudnia na ul. Krakowskiej. Bus najpierw potrącił pieszego, a następnie uderzył w tramwaj stojący na przystanku.

Angelus dla kobiety »
Tekst opublikowany 2011-12-04, opracowanie JP
Białoruska pisarka Swietłana Aleksijewicz otrzymała Literacką Nagrodę Europy Środkowej „Angelus” za wstrząsającą opowieść o kobietach-żołnierkach walczących podczas drugiej wojny światowej – "Wojna nie ma w sobie nic z kobiety".

Kino dla Kobiet »
Tekst opublikowany 2011-12-03, opracowanie red
Zapraszamy wszystkie Panie... i tylko Panie na wieczór filmowy dla Kobiet! Mnóstwo konkursów z atrakcyjnymi nagrodami! 14 i 15 grudnia pokazy filmu "Jak ona to robi".

Losowanie marzenie, ale nie dla Wrocławia »
Tekst opublikowany 2011-12-02, opracowanie AS
Polska znalazła się w grupie „marzeń” na EURO 2012. Zagramy z Grecją, Rosją i Czechami. Z tymi ostatnimi 16 czerwca we Wrocławiu.

Planete Doc we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2011-12-02, opracowanie opr. RW
Against Gravity, dystrybutor filmowy oraz organizator festiwalu Planete Doc, wchodzi na wrocławski rynek. Firma zamierza regularnie urządzać w stolicy Dolnego Śląska premierowe pokazy dystrybuowanych przez siebie filmów, czego przykład znajdziemy już 8 grudnia, kiedy w ramach cyklu „Kino Konesera” w Centrum Filmowym Helios odbędzie się pokaz „Gunnar szuka Boga”.

Podstęp czy troska o budżet? »
Tekst opublikowany 2011-12-02, opracowanie AS
Niemal 30 proc. wyniesie podwyżka stawki za metr kwadratowy podatku od nieruchomości za budynki mieszkalne – takie ustalenia zapadły podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej Wrocławia. Radnych opozycji zbulwersowała nie tylko jej skala, ale również sposób jej wprowadzenia.

Mikołaj w 5D »
Tekst opublikowany 2011-12-02, opracowanie Opr. aw
Już 3 grudnia czeka na Was moc świątecznych niespodzianek: warsztaty modelarskie, konkursy plastyczne, wspólne ubieranie choinki, spotkanie i zabawy ze Śnieżynką.

Przygnieciony przez ścianę »
Tekst opublikowany 2011-12-02, opracowanie Opr. aw
W czwartek pod placem Strzegomskim miał miejsce wypadek – pracownik budowy został przygnieciony przez ścianę.

W 2012 ponad 80 tys. mkw biur »
Tekst opublikowany 2011-12-02, opracowanie aw
W przyszłym roku na wrocławski rynek nieruchomości trafi ponad 80 tys. m kw. powierzchni biurowych. Czy zostaną one zagospodarowane?

Z roweru na sanki? »
Tekst opublikowany 2011-12-02, opracowanie AS
Mimo że za oknem coraz zimniej, to jednak wciąż nie brakuje „odważnych” wrocławian, którzy korzystają z wypożyczalni rowerów miejskich. Będzie to możliwe tylko do pierwszych opadów śniegu. Firma Nextbike, operator Wrocławskiego Roweru Miejskich, ma jednak pomysł, jak zagospodarować sieć wypożyczalni na zimowe miesiące.

Inwazja ''czerwonych'' na rynek »
Tekst opublikowany 2011-12-02, opracowanie Opr. aw
W czerwonym uniformie, z białą brodą i czapką z pomponem - tak mógłby wyglądać list gończy, wysłany za uczestnikami czwartkowego flash mobu na wrocławskim rynku.

Barroso wypił grzańca i odebrał tytuł »
Tekst opublikowany 2011-12-01, opracowanie opr. AS
Jose Manuel Barroso, przewodniczący Komisji Europejskiej odebrał w czwartek tytuł doctora honoris causa Politechniki Wrocławskiej. Wcześniej z prezydentem Rafałem Dutkiewiczem zwiedził Rynku.

Adwentowo, świątecznie i noworocznie »
Tekst opublikowany 2011-12-01, opracowanie red.
Repertuar Filharmonii Wrocławskiej w grudniu i styczniu jest bardzo różnorodny i obfituje w niezwykle ciekawe wydarzenia. W ofercie, jaką wrocławska instytucja proponuje melomanom w miesiącach na przełomie roku, znalazły się zarówno koncerty rodzimych zespołów, jak i polskich i zagranicznych gwiazd.

Noc Kina w całej Polsce »
Tekst opublikowany 2011-12-01, opracowanie red
Noc Kina to całonocna impreza filmowa, w trakcie której można oglądać najciekawsze filmy z ostatnich lat. Podczas Nocy Kina 1 bilet upoważnia do przemieszczania się między wszystkimi salami oraz kinami.

Spacer śladami Augusta Mocnego i hrabiny Cosel  »
Tekst opublikowany 2011-12-01, opracowanie Opr. aw
Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN zaprasza na kolejną przygodą w Dreźnie.

Filharmonia zaprasza na koncerty »
Tekst opublikowany 2011-12-01, opracowanie red
3 grudnia o godz. 19:00 w Kościele Uniwersyteckim odbędzie się koncert solistów i Chóru pod dyrekcją Paula McCreesha.

Zjadą się chóry z całej Polski »
Tekst opublikowany 2011-12-01, opracowanie Opr. aw
W dniach od 2 do 4 grudnia odbędzie się we Wrocławiu 38 Festiwal Barbórkowy Chórów Akademickich.

Rozbierze się sam »
Tekst opublikowany 2011-12-01, opracowanie Opr. aw
Obecnie trwają prace nad oszkleniem żagla, który wieńczy wieżę. Na samym szczycie widać jeszcze dźwig.

Kto zaprojektuje drogę do szpitala? »
Tekst opublikowany 2011-12-01, opracowanie Opr. aw
Wrocławskie Inwestycje rozpisały przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej dojazdu do Nowego Szpitala Wojewódzkiego w ciągu alei Stabłowickiej.

W grudniu otworzą 1 peron  »
Tekst opublikowany 2011-12-01, opracowanie bom
10 grudnia zostanie otwarty peron 1 na Dworcu Głównym. Obecnie trwają prace wykończeniowe. W remoncie są jeszcze perony 2 i 3.

Koncert na kubłach od śmieci »
Tekst opublikowany 2011-12-01, opracowanie bom
Podczas uroczystej jubileuszowej gali 60-lecia Wrocławskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania Alba artyści zagrali na kubłach i klapach od śmieci.

Uwaga na oszustów sprzedających bilety »
Tekst opublikowany 2011-12-01, opracowanie opr. as
Czy na wrocławskich przystankach pojawili się fałszywi sprzedawcy biletów? Wiele wskazuje na to, że tak. Podają się za motorniczych i oferują bilety, gdy zepsuty są automaty na przystankach.

Zmiany w komunikacji »
Tekst opublikowany 2011-12-01, opracowanie Opr. JP
W związku z planowaną modernizacją kolektora sanitarnego na skrzyżowaniu ulicy Pułaskiego i Komuny Paryskiej, od 2 grudnia do 4 grudnia zostanie całkowicie zamknięty przejazd ulicą Komuny Paryskiej przez skrzyżowanie z ulicą Pułaskiego.

Straż będzie mieć nowe wozy »
Tekst opublikowany 2011-12-01, opracowanie Krzysztof Halla
Zarząd Województwa Dolnośląskiego zdecydował o przyznaniu dofinansowania Komendzie Wojewódzkiej Straży Pożarnej we Wrocławiu na zakup nowoczesnych pojazdów ratowniczych.

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2011-12-01, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, na koncerty i książki - to wszystko masz w zasięgu ręki, wystarczy wysłać smsa.

OtoWroclaw.com © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl